6575 TOPAZ DR

GRANT VALKARIA, Florida 32949 · Brevard County · Parcel 30 3803-50-E2-39

$291 620
Assessed Value
$291 620
Market Value
Annual Tax
$261 620
Taxable Value
Ownership
OwnerPasqualone James
Mailing Address6575 Topaz DR Grant Valkaria FL 32949
Property Details
Year Built2024
Living Area2 396 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Building Value$241 620
Just (Market) Value$291 620
Assessed Value$291 620
Exemptions-$50 722
Taxable Value$261 620
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2025 11
1 de junio de 2024 $334 400 01